AKADEMIA ZDROWIA INSTYTUT MEDYCYNY HOLISTYCZNEJ

przychodnie.plPrzychodnie

,  dietetyk

sobota 04.04.2020

Akademia zdrowia
Akademia zdrowia

AKADEMIA ZDROWIA INSTYTUT MEDYCYNY HOLISTYCZNEJ
ul. Piotra Skargi 12 93-036 Łódź

godziny pracy placówki
Godziny pracy placówki :

AKADEMIA ZDROWIA INSTYTUT MEDYCYNY HOLISTYCZNEJ

AKADEMIA ZDROWIA - INSTYTUT MEDYCYNY HOLISTYCZNEJ

Dysponujemy przestrzenną salą do ćwiczeń, sprzętem najnowszej generacji do fizykoterapii (laseroterapii, magnetoterapii, terapii falami uderzeniowymi, elektroterapii, sonoterapii, krioterapii, światłolecznictwa) oraz kinezyterapii.
Prowadzimy rehabilitację dzieci i dorosłych.
Zapewniamy miłą i wykwalifikowaną kadrę fizjoterapeutyczną.
Działanie pijawek w leczeniu chorób i dolegliwości

Zabiegi z użyciem pijawki znane są od wieków. W obecnych czasach obserwuje się zdecydowany powrót do leczenia pijawkami, a ich pozytywne działania potwierdzane są licznymi badaniami naukowymi. Zastosowanie pijawki doskonale sprawdza się w leczeniu chorób i dolegliwości wynikających z rozwoju cywilizacji. Stosowanie hirudoterapii należy traktować jako swoistego rodzaju szczepionkę, która chroni nas przed zgubnymi wpływami cywilizacji. Hirudoterapia przeciwdziała zakrzepowemu zapaleniu żył, chroni nas przed udarami i zawałami serca, usprawnia krążenie krwi w całym organizmie, jednocześnie dotleniając wszelkie organy, zdecydowanie poprawiając tym samym odporność immunologiczną całego organizmu, doprowadzając go do stanu tzw. homeostazy (równowagi), która niezbędna jest do prawidłowego funkcjonowania człowieka.

STOSOWANIE PIJAWKI LEKARSKIEJ W MEDYCYNIE - HIRUDOTERAPII

Pijawki nie stanowią panaceum na wszystkie choroby, ale skutecznie leczą i działają na: krwiaki i zakrzepy, hemoroidy, niedociśnienie, nadciśnienie, choroby skóry, choroby i bóle serca, zakrzepowe zapalenie żył, rwę kulszową, żylaki, trudno gojące się rany, wysoki cholesterol, choroby płuc i oskrzeli, choroby wątroby, wrzody żołądka i dwunastnicy, choroby przewodu pokarmowego, alergie, procesy starzenia, udary, chorobę niedokrwienną, choroby kobiece, bezpłodność, zapalenie korzonków nerwowych, bóle stawów, obrzęki powypadkowe, choroby nerek, prostatę, impotencję, choroby kręgosłupa (bóle), agresję, histerię, nerwice, depresję, niektóre nowotwory. Stwierdzono skuteczność w leczeniu paradontozy.

W 1996 roku udokumentowano badaniami naukowymi korzystne działanie hirudozwiązków (surowych ekstraktów z pijawek) na potęgowanie wzrostu komórek nerwowych (neuronów). W związku z tym faktem duże nadzieje wiąże się z możliwością leczenia poporodowych porażeń mózgowych u dzieci oraz choroby Parkinsona i Alzheimera. Ostatnio prowadzone również z powodzeniem leczenie cellulitisu przy pomocy pijawki lekarskiej, osiągnięto też pomyślne wyniki w terapiach związanych z bezoperacyjnym powiększaniem penisa u mężczyzn. Metody obu tych terapii chronione są patentowymi świadectwami ochronnymi. Pijawki są również bardzo często użytkowane przy replantacjach,palców, kończyn, piersi, skóry, uszu, przy kuracjach odmładzających, itp.

Sprzedaż i dystrybucja pijawek lekarskich do hirudoterapii

Szanowni Państwo oferujemy zakup pijawek lekarskich w cenach hurtowych.
Zaopatrujemy gabinety hirudoterapii w pijawki lekarskie.
Cena za jedną pijawkę jest zależna od wielkości zamówienia.

Sprzedaż i dystrybucja pijawek lekarskich wyłącznie dla hirudoterapeutów.

Pijawki pochodzą z certyfikowanej hodowli, są przebadane i wolne od bakterii.

Zamów pijawki lekarskie ze sprawdzonego źródła:

Minimalne zamówienie: 20 szt.

Cena jednej pijawki: do negocjacji, w zależności od zamówienia.

UWAGA!!! Jeżeli nie jesteś hirudoterapeutą a chcesz leczyć za pomocą pijawek - zapisz się na KURS HIRUDOTERAPII.

Kurs hirudoterapii pozwoli Ci dowiedzieć się jak profesjonalnie i bezpiecznie używać pijawek lekarskich i pozwoli Ci zamawiać pijawki poprzez naszą firmę.
AKADEMIA ZDROWIA - INSTYTUT MEDYCYNY HOLISTYCZNEJ

ul. Piotra Skargi 12, 93-036 Łódź, Łódzkie, Polska
Nr. konta: 35 1240 4416 1111 0010 4019 5677 Pekao S.A.

UWAGA!!! UŻYWANIE ZNAKU "PIJAWKI Z PEWNEGO ŹRÓDŁA" BEZ ZGODY JEST SUROWO ZABRONIONE!

KURS HIRUDOTERAPII I stopnia

Kursy hirudoterapii I stopnia zpodstawami larwoterapii organizowane są cyklicznie w CENTRUM REHABILITACJI Akademii Zdrowia Instytutu Medycyny Holistycznej. Przeszkoliliśmy już około 400 osób w tym także lekarzy i fizjoterapeutów oraz osoby fizyczne. Szkoląc kursantów zawsze zależy nam na wysokim poziomie kształcenia i cieszymy się bardzo, że ma to potwierdzenie w rzeczywistości. Wykwalifikowana kadra wysokiej klasy fachowców czuwa nad jakością i poziomem kursu.

Tematyka kursu I stopnia realizowana jest w blokach tematycznych

zdjecie
- Anatomia i fizjologia człowieka
- Morfologia funkcjonalna i fizjologia pijawki
- Hirudoterapia w medycynie
- Psychologia obsługi pacjenta
- Hirudoterapia i larwoterapia w XXI w.
- Larwoterapia w medycynie
- Hirudokompeksoterapia
- Hirudorefleksoterapia
- PrzepisyzdjecieNa szkoleniach kładziemy nacisk na zajęcia praktyczne odbywające się w profesjonalnym gabinecie hirudoterapii naszego Centrum.

Kurs kończy się wydaniem certyfikatu, dyplomu oraz zaświadczenia wazne na terenie Unii Europejskiej na wzorach druku MEN (załącznik nr 5) zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 11 stycznia 2012 r.w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych uprawniających do samodzielnego wykonywania zabiegów hirudoterapii.

zdjecieJesteśmy INSTYTUCJĄ SZKOLENIOWĄ współpracującą z URZĘDAMI PRACY. Jeżeli jesteś bezrobotna/ny to istnieje możliwość zrefundowania kursu hirudoterapii przez URZĄD PRACY

Nasz numer w rejestrze instytucji szkoleniowych to: 2.10/00017/2012 zapytaj w urzędzie pracy o nasz kurs.

zdjecieKURSY HIRUDOTERAPII II stopnia
Tematyka kursów opracowana jest z myślą o osobach, które ukończyły kurs podstawowy, rozpoczęły indywidualną praktykę i chcą uzupełnić swoją wiedzę o najnowsze doniesienia z dziedziny hirudoterapii jak również podzielić się z nami swoim doświadczeniem i wyjaśnić wszelkie wątpliwości, które nasunęły się podczas wykonywania zabiegów. Zapraszamy również osoby, które po ukończeniu kursu I-go stopnia nie podjęły jeszcze decyzji o prowadzeniu działalności hirudoterapeutycznej a chcą doprecyzować swoją wiedzę w tym zakresie i nabyć większej pewności siebie.

KURSY HIRUDOTERAPII – distance-learning, on-line
Zapraszamy również na kursy w systemie e-learning. Wszystkie niezbędne informacje dla kursanta udostępnianie są metodą elektroniczną. Zadzwoń do nas i dowiedz się jak odbyć kurs hirudoterapii on-line.

ZABIEGI, BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA HIRUDOTERAPII

Zabiegi przeprowadza certyfikowany hirudoterapeuta. Pijawki do zabiegów pochodzą z certyfikowanej hodowli, posiadającej wszelkie konieczne uprawnienia. Hodowla przebiega pod pełną kontrolą, pijawki są przebadane i wolne od bakterii, wirusów oraz zanieczyszczeń. Pijawki nigdy nie były używane do inncyh zabiegów, wolno je stosować tylko jednorazowo. Po każdym zabiegu są utylizowane.

Jeden zabieg hirudoterapii trwa od 45 do 90 minut (przeciętnie 75 minut) zależy od wielu czynników. Leczenie składa się z paru zabiegów w jednej sesji, która może być powtarzana. Jeśli jest to uzasadnione rodzajem schorzenia oraz jego ciężkością, a przede wszystkim postępami w przebiegu leczenia, to za jakiś czas (3 do 5 miesięcy) sesję zabiegów powtarza się ponownie, ustalając dla danego pacjenta i każdej kolejnej sesji niezbędną ilość przystawianych pijawek, czas przerw międzysesyjnych oraz długość trwania każdej sesji zabiegów.

PRZECIWWSKAZANIA

Nie ma zbyt wielu zbyt wielu przeciwwskazań do stosowania hirudoterapii, ale należy pamiętać że:

1. Nigdy nie stawiamy pijawek kobietom w ciąży. Zawarte w wydzielinie gruczołów ślinowych pijawek hirudozwiązki mogą wpływać na przebieg rozwijającej się ciąży, a w skrajnych przypadkach powodować poronienia.

2. Absolutnym przeciwwskazaniem jest hemofilia.

3. Przeciwwskazaniem może być przebyte niedawno leczenie z wykorzystaniem antykoagulantów. Zabieg hirudoterapii w takim przypadku może być przeprowadzony dopiero po przerwie trwającej przynajmniej dwa tygodnie. W przeciwnym razie proces krwawienia z ranki gdzie przyssana była pijawka może trwać bardzo długo (nawet do 48 godzin).

4. Nie przeprowadzamy zabiegu hirudoterapii przy silnej anemii.

5. Bardzo ostrożnie przeprowadzamy sesje hirudoterapeutyczne u alergików, gdyż mogą oni także być uczulonymi na hirudozwiązki. U takich pacjentów przy pierwszym seansie przystawiamy maksymalnie 2 pijawki.

6. Z założenia nie leczymy pijawkami dzieci poniżej 10 roku życia. Wyjątek stanowić mogą tylko przypadki replantacji.

ZALECENIA

1. Po zabiegu nie należy dotykać rękoma pozostawianej przez pijawkę ranki. Nie wolno jej również rozdrapywać ( w przypadku swędzenia zastosować Fenistilżel).

2. W czasie pierwszej doby po seansie hirudoterapii nie powinno się moczyć ranki wodą.

3. Przez okres 2-3 dni po seansie nie należy uprawiać intensywnych ćwiczeń fizycznych.

4. Dobę przed i po zabiegu nie należy spożywać alkoholu, pić dużej ilości mocnej kawy i herbaty. Używki te moga spowodować rozszerzenie naczyń krwionośnych i przedłużone krwawienie. Możemy natomiast po seansie wypić lampkę czerwonego wina.

5. Musimy pamiętać także o tym, że pijawkom może nie podobać się zapach naszego mydła, balsamów i maści, dlatego przed zabiegiem używajmy mydła dziecięcego lub innego bezzapachowego.

ZASADY ZDROWEGO ODŻYWIANIA

lek.med. Zdzisława Kubat


1. Nie spożywać posiłku, gdy nie jest się głodnym i po godz 19- tej
2. Nie łączyć węglowodanów z białkami !
3. Pijemy 20 – 30 min przed posiłkiem. W trakcie posiłku nie pijemy i do 2 godz po posiłku też nie pijemy, dzieci do 1,5 godz.

Węglowodany: chleb, bułka, ryż, kasze,ziemniaki i to co z mąki. Trawią się od 1 do 3 godzin – co nie znaczy, że są wskazane.
Warzywa: blanszowane trawią się ok 2 godz, surowe do 4 godz ( nie wszyscy mogą spożywać surowe! )
Białka: mięso,ryby, soja, soczewica, groch, migdały, orzechy, sery, jajka, kwaśne mleko, owoce morza. Białka trawią się od 5 do 7 godzin.

Węglowodany w posiłku spożywamy jako pierwsze, warzywa drugie, a białka jako trzecie bez przerw między nimi.

Jeśli nie mamy na białka ochoty to jemy je dopiero, jak zgłodniejemy za 1,5 do 2 – 3 godzin.
W jednym posiłku nie mieszamy ze sobą dwu lub więcej białek.

W okresie lata pijemy: głóg, hibiskus,róża, wiśnia, borówka, aronia, jarzębina, malina, bez czarny, owoce leśne, poziomka.
Do 1,5 – 2 litowego dzbanka pojedynczo wrzucamy po jednej łyżeczce w/w herbatki owocowej luzem i zalewamy wodą o temp. ok 90 st C (woda powinna być zawsze świeża, gotowana, nigdy z mikrofali, czy elektrycznego czajnika ).

zdjecie
CENTRUM DIAGNOSTYKI I REHABILITACJI

Diagnostyka kardiologiczna

Diagnostyka ortopedyczna

Diagnostyka ginekologiczna

Diagnostyka urologiczna

Diagnostyka laboratoryjna

Badanie żywej kropli krwi

Badanie - analizy włosa

USG
Nasi Lekarze:

Lek. med. Zdzisław KUBAT – internista, pediatra
Lek. med. Ewa Gabriela CZECHOWICZ – specjalista rehabilitacji
Lek. med. Krystian GALANCIAK – ortopeda
Lek. med. Piotr TUM- chirurg ogólny, specjalista USG

zdjecie
rejestracja
tel. 791 842 977
tel. 42 280 92 00

Ortopedia

Ginekologia

Urologia

Kardiologia

Chirurgia ogólna

Poradnia psychologiczna
AKADEMIA ZDROWIA INSTYTUT MEDYCYNY HOLISTYCZNEJ
ul. Piotra Skargi 12 93-036 Łódź
Tel. 790 731 253

Telewolt Sp. z o.o.przychodnie.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 Warszawa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel. 601 410 411
e-mail: redakcja@przychodnie.pl